• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

25 lat pozbawienia wolności dla 32-letniego zabójcy Zenona K.

Wyrokiem z dnia 23 kwietnia 2019 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności Marcina K. oskarżonego o zabójstwo Zenona K. w miejscowości Witostowice.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 lipca 2014 roku w miejscowości Witostowice. 56-letni Zenon K. po powrocie z pracy do domu wszczął awanturę. Jego konkubina poprosiła telefonicznie o pomoc zamieszkałego w tej samej miejscowości Marcina K..

Marcin K. przybył do domu zajmowanego przez pokrzywdzonego, tam zaczął go bić, po czym wyszedł z nim na zewnątrz, wyprowadził na łąkę, gdzie zadawał mu uderzenia łopatą w głowę w wyniku, których pokrzywdzony zmarł. Następnie, po kilku godzinach od zdarzenia, razem ze swoim znajomym Grzegorzem L. ukrył zwłoki pokrzywdzonego zakopując je w kompleksie leśnym.

Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na kary pozbawienia wolności także cztery inne osoby objęte w tej sprawie aktem oskarżenia:

 - konkubinę Zenona K. za zacieranie śladów przestępstwa i składanie fałszywych zeznań na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności,

- Grzegorza L., który pomagał ukrywać zwłoki, na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem tytułem próby na okres lat 2,

- Tomasza M., który mając wiarygodną informację o zabójstwie Zenona K. i sprawcy tego czynu, nie zawiadomił organów ścigania na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności,

- Agatę B. za zacieranie śladów przestępstwa i składanie fałszywych zeznań na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem tytułem próby na okres lat 3.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

                                                                                               Rzecznik Prasowy

                                                                                   Prokuratury Okręgowej w Świdnicy