• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu zabójcy młodej kobiety już w sądzie

Prokurator Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich oskarżył tymczasowo aresztowanego 19-letniego Kamila M. mieszkańca powiatu ząbkowickiego o brutalne zabójstwo swojej koleżanki.

Do zdarzenia doszło w dniu 9 stycznia 2017 r. w Ząbkowicach Śląskich w budynku, w którym mieszkała 19-letnia pokrzywdzona wraz ze swoimi rodzicami. Oskarżony w godzinach przedpołudniowych przyszedł do swojej koleżanki, z którą wcześniej stanowili parę. W trakcie rozmowy Kamil M. wziął z kuchni nóż i zaatakował pokrzywdzoną zadając jej ciosy nożem po całym ciele. Pokrzywdzonej udało się wybiec z mieszkania na klatkę schodową, gdzie sprawca ją dogonił, zadał jej kilka uderzeń rękami, po czym ponownie zaczął zadawać ciosy drugim nożem, gdyż w pierwszym doszło do złamania ostrza.

 W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok na ciele 19-letniej ofiary biegły stwierdził co najmniej 118 ran kłutych i ciętych umiejscowionych na całym ciele.

Po zdarzeniu sprawca zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich i opowiedział o tym co zrobił. 

W toku śledztwa ustalono, że oskarżony nie był wcześniej karany, a chwili zdarzania był trzeźwy i nie znajdował się pod działaniem żadnych środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Prokurator przyjął, że Kamil M. działał z zamiarem bezpośrednim zabójstwa swojej koleżanki oraz mając na względzie ilość i charakter zadanych pokrzywdzonej obrażeń – ze szczególnym okrucieństwem.

W toku śledztwa Kamil M. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których opisał jego przebieg.

Z uzyskanej opinii sądowo-psychiatrycznej wynika, że w chwili zdarzenia Kamil M. był poczytalny i zdawał sobie sprawę z tego co robi.

Oskarżonemu za zarzucaną zbrodnię grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.