• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku drogowego zaistniałego w Nowej Rudzie

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w nocy z 14 na 15 czerwca 2018 roku w Nowej Rudzie.

Z poczynionych dotychczas ustaleń wynika, że około godziny 4:30 w nocy z 14 na 15 czerwca 2018 roku kierujący samochodem marki VW Golf poruszając się z Nowej Rudy w kierunku Kłodzka, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku ciągnikiem siodłowym prowadzonym przez obywatela Czech.

VW Golfem podróżował pięciu mężczyzn – mieszkańców Nowej Rudy w wieku od 18 do 20 lat. W wyniku tego zdarzenia trzech z nich poniosło śmierć, a dwóch w stanie ciężkim zostało przewiezionych do szpitala.

Kierowca ciągnika siodłowego nie odniósł żadnych obrażeń ciała, a w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu prokurator wraz z funkcjonariuszami Policji przeprowadził oględziny miejsca wypadku drogowego oraz zabezpieczono ślady do dalszych badań. 

Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej nadmierna prędkość pojazdu VW Golf. W miejscu gdzie doszło do zdarzania obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Świdnicy