• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Śmierć podczas interwencji

Śledztwo w sprawie zgonu mężczyzny podczas interwencji funkcjonariuszy Policji

 

 

            Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu wszczął w dniu 16 sierpnia 2018 roku śledztwo dotyczące zgonu 34-letniego Krzysztofa S. podczas interwencji funkcjonariuszy Policji.

            Do zdarzenia doszło w dniu 16 sierpnia 2018 roku w Wałbrzychu. 34-letni Krzysztof S. najpierw w nocy z 15/16 sierpnia dokonał kradzieży kanapek na stacji paliw Orlen w Wałbrzychu, następnie dopuścił się zniszczenia kilku pojazdów, po których skakał i kopał je, po czym dokonał rozboju na przypadkowo napotkanym mężczyźnie. Pokrzywdzony rozbojem zawiadomił o zdarzeniu przejeżdżający nieopodal patrol Policji, funkcjonariusze podjęli interwencję wobec Krzysztofa S.

            Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, Krzysztof S. był bardzo pobudzony i agresywny, interweniujący funkcjonariusze wezwali wsparcie, aby go obezwładnić. Podczas obezwładniania, po założeniu kajdanek Krzysztof S. zaczął wymiotować i dławić się, po czym stracił przytomność. Funkcjonariusze natychmiast podjęli akcję reanimacyjną i wezwali Pogotowie Ratunkowe. Po przyjeździe na miejsce zespół karetki kontynuował reanimację, niestety pokrzywdzony zmarł.         

            W toku prowadzonego postępowania będzie ustalana przyczyna zgonu pokrzywdzonego oraz sposób zachowania funkcjonariuszy Policji w związku z podjętą interwencją.

 

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Świdnicy